Víkend ve znamení mládežnického golfu

Uplynulý víkend se v Silesia golf resortu Kravaře konaly hned dvě důležité akce. Tedy důležité především pro naše mladé golfisty.

V sobotu 14.5. proběhl 1. Dětský turnaj v Kravařích. Turnaj byl otevřený pouze pro členy klubu trénující v mládežnické akademii. Hrálo se, podle věku a výkonnosti dětí, na 9 a 18 jamek na mistrovské hřišti, nejmladší děti a úplní začátečníci hráli na tréninkové akademii. U zkušenějších hráčů na mistrovském hřišti byl v silném větru k vidění boj o každou ránu a nakonec, i přes nepřízeň počasí,  bylo k vidění i pár pěkných výsledků. V turnaji na 18 jamek si na svém prvním turnaji připsala vítězství Linda Džemlová, mezi hráči na 9 jamek byl v sobotu nejlepší Matěj Šintler.

Na akademii si naše golfová drobotina užívala turnaj, v mnoha případech svůj první. U nejmenších golfistů nám nezáleží na tom, kdo zahrál nejméně ran, pro nás jsou vítězi všichni zúčastnění. U nejmenších dětí je důležitá především radost ze hry a z každé povedené rány. Turnaje se zúčastnilo celkem 34 dětí.

Věříme, že si naše golfová mládež první dětský klubový turnaj užila, a těšíme se na turnaj druhý, jehož termín brzy oznámíme.

5 VÁLKOVÁ Kateřina 54 5 / — 5 54

V neděli zavítala na naše hřiště Moravská túra mládeže (MTM Morava Cup 2016). 148 mladých golfistů z celé Moravy bojovalo o body do žebříčků v sedmi kategoriích. Zámecký golf club Kravaře na domácí půdě reprezentovalo rekordních 18 hráčů a hráček, a v silné konkurenci se rozhodně neztratili. Za zmínku stojí především 2. místo Gabky Zuntové v kategorii IJ 13-16 let, hcp 28,5-54 a 3. místo Viky Jařabové v kategorii CD 13-14 let, hcp 0-28,4. Radost nám udělal svým výkonem i Michal Petřík, který, ačkoli si hned na první jamce připsal 2 trestné rány, získal 44 stablefordových bodů a obsadil ve své kategorii celkové 9. místo. Výborný výkon předvedla také Linda Džemlová, která na svém prvním velkém turnaji získala 45 stablefordových bodů (a svůj hcp na 2 víkendových turnajích zlepšila z 54 na 38).

VŠEM NAŠIM MLADÝM HRÁČŮM DĚKUJEME ZA REPREZENTACI KLUBU.